Loading...

Kā atrast ūdens noplūdi zem zemes vai grīdā kā arī siltajā grīdā. Nereti mēdz būt ļoti mazas ūdens noplūdes ko sākotnēji grūti pamanīt. Izmantojot modernas diagnostikas metodes ir iespējams atrast un precīzi noteik noplūdes atrašanās vietu.

Apkures sistēmā zūd ūdens spiediens – ko darīt?

Tas atkarīgs no tā, kāda ir apkures sistēma. Siltās grīdas gadījumā, būtu jāsāk ar cilpu noslēgšanu, lai saprastu kura no cilpām ir bojāta. Noplūdes diagnostikai, visticamāk būs jāmeklē palīdzība pie speciālista.

Kā var noskaidrot, kur ir noplūde apkures sistēmā?

Veidi, kā atklāt noplūdes siltajā grīdā ir vairāki, to var darīt ar termokameru vai ar akustisko noplūdes meklētāju. Šādi var atrast noplūdes gan ūdens,apkures un gāzes caurulēs.


Visbiežāk izmantotās metodes ūdens noplūdes meklēšanā
 • Meklēšana ar termokameru
 • Izmantojot termokameru, var noteikt ūdens noplūdi, ja temperatūra atšķiras no blakus esošā materiāla.
  Pat, ja noplūde atrodas aiz dažādu būvmateriālu slāņiem, to bieži var atrast, izmantojot termokameru.

 • Akustiskā noplūdes meklēšana
 • Gadījumā, ja bojātais ūdensvads ir pārāk labi izolēts, un bojājumus nevar noteikt ar termokameru, tiek izmantots jūtīgs zemes mikrofons.
  Ūdens noplūde parasti izraisa nelielu vibrāciju ap noplūdi, ko var atklāt ar akustisko noplūdes meklēšanu un rezultātā lokalizēt.

 • Meklēšana ar marķiergāzi
 • Izmantojot marķiergāzi, ir iespējams konstatēt noplūdes, kuras nevar noteikt ar temperatūras atšķirībām (termokamera) kā arī ar vibrāciju (akustiskā meklēšanas metode). Tādā gadījumā līniju iztukšo no ūdens un piepilda ar marķiergāzi, kas sastāv no 5% ūdeņraža gāzes un 95% slāpekļa.
  Ūdeņradis savu ķīmisko īpatnību dēļ izplūdīs pat caur mazāko bojājuma vietu.
  Sajaucot to ar slāpekli, tas celsies uz augšu, tādēļ šajā gadījumā, bojāto vietu būs iespējams noteikt ar gāzes meklēšanas sensoru.
  Izmantojot šīs metodes, ir iespējams atrast pat mazākās ūdens noplūdes vietas ar salīdzinoši lielu precizitāti