Loading...

Visbiežāk izmantotās metodes ūdens noplūdes meklēšanā

Kā atrast ūdens noplūdi zemē, grīdā vai siltajā grīdā?

Nereti mēdz būt ļoti mazas ūdens noplūdes, ko sākotnēji grūti pamanīt. Izmantojot modernas diagnostikas metodes, ir iespējams atrast un precīzi noteikt noplūdes atrašanās vietu.

 • Akustiskā noplūdes meklēšana
 • Gadījumā, ja bojātais ūdensvads ir ļoti labi izolēts un bojājumus nevar noteikt ar termokameru, tiek izmantots jūtīgs zemes mikrofons.
  Ūdens noplūde parasti izraisa nelielu vibrāciju ap noplūdi, ko var atklāt ar akustisko noplūdes meklēšanu un rezultātā to lokalizēt.

 • Meklēšana ar marķiergāzi
 • Izmantojot marķiergāzi, ir iespējams konstatēt noplūdes, kuras nevar noteikt ar temperatūras atšķirībām (termokamera), kā arī ar vibrāciju (akustiskā meklēšanas metode). Tādā gadījumā līniju iztukšo no ūdens un piepilda ar marķiergāzi, kas sastāv no 5% ūdeņraža gāzes un 95% slāpekļa.
  Ūdeņradis savu ķīmisko īpatnību dēļ izplūdīs pat caur mazāko bojājuma vietu.
  Sajaucot to ar slāpekli, tas celsies uz augšu, tādēļ šajā gadījumā, bojāto vietu būs iespējams noteikt ar gāzes meklēšanas sensoru.
  Izmantojot šīs metodes, ir iespējams atrast pat mazākās ūdens noplūdes vietas ar salīdzinoši lielu precizitāti.

 • Meklēšana ar korelatoru
 • Izmantojot korelatoru, var noteikt ūdens noplūdi garākās un lielākās trasēs, ja ir zināms cauruļu materiāls un diametrs. Korelators izrēķina noplūdes atrašanās vietu ar akustisku mērījumu.

 • Meklēšana ar cauruļu mikrafonu
 • Izmantojot cauruļu mikrafonu, var noteikt ūdens noplūdi trasē, kur nav iespējama meklēšana ar akustiku vai marķiergāzi.

 • Ūdensvada lokalizācija
 • Noplūdes atrašanai svarīgi ir zināt precīzu trases atrašanās vietu, pirms veicam noplūžu diagnostiku vienmēr lokalizējam un iezīmējam trasi. Trases iezīmēšanas metode atkarīga no trases materiāla.Apkures sistēmā zūd ūdens spiediens – ko darīt?

Tas atkarīgs no tā, kāda ir apkures sistēma. Siltās grīdas gadījumā, būtu jāsāk ar cilpu noslēgšanu, lai saprastu kura no cilpām ir bojāta. Noplūdes diagnostikai, visticamāk, būs jāmeklē palīdzība pie speciālista.

Kā var noskaidrot, kur ir noplūde apkures sistēmā?

Veids, kā atklāt noplūdes vietu apkures sistēmā, tiek piemērots katram konkrētajam gadījumam.

Kā noteikt ūdens noplūdi ienākošajā ūdensvadā?

Biežāk izmantotais veids (metode) ir cauruļu mikrofons vai marķiergāze.

Vai noplūdi var atrast paaugstinot spiedienu sistēmā?

Iespējams, bet mēs šo metodi neizmantojam, lai nenodarītu lielākus bojājumus papildus esošajiem.

Pie kāda spiediena sistēmā tiek meklēta noplūde?

Tas atšķiras apkures sistēmai un ūdensvadam. Apkures sistēmā, meklējot noplūdi akustiski, maksimālais spiediens varētu būt līdz 3 bar. Ūdensvadā spiediens var sasniegt pat 6-8 bar, atkarībā no esošā darba spiediena.

Vai zemes siltumsūkņa kontūrā var atrast noplūdi?

Jā, var. Veids, kā meklēt noplūdi siltumsūkņa kontūrā, būs atkarīgs no noplūdes apjoma un kontūra garuma.