Loading...
Siltā grīda ir viens no efektīvākajiem apsildes veidiem ar aptuveno siltumatdevi 65 W/m2. Silto grīdu montāža ir ātra un siltumu izplata vienmērīgi. Iespēja kombinācijā ar siltumsūkni izmantot dzesēšanai.
Siltās grīdas, jeb zemgrīdas ūdens apkure ir efektīvs veids, kā apsildīt telpu: silto grīdu lietderība ir augstāka kā visur ierastajiem radiatoriem. Tās nodrošina daudz vienmērīgāku siltuma sadali pa visu telpu un ir ar augstāku energoefektivitāti, tādējādi ļauj ietaupīt apkures rēķinus.
Radiatori uzsilst, sasildot gaisu telpā, un to regulēšanu parasti neveic nemaz vai manuāli, izmantojot termostatu. Nerunājot par to, ka praktiski ikviens radiators ar laiku kļūst par putekļu epicentru ikvienā mājoklī.
Pateicoties termostatam, temperatūru katrā no telpām iespējams regulēt līdzīgi kā klimata kontroli automašīnās, iestatot mājas iemītniekam vēlamo komforta temperatūru.
Par siltuma akumulatoru kalpo 3 – 8 cm betona slānis, ar kuru pārklāti sildelementi — siltā ūdens caurules. Apsildes elementi tiek izvietoti vienādā attālumā viens no otra, lai virsmas apsilde būtu vienmērīga. Lai iegūtu uz augšu vērstu siltuma plūsmu, caurules liek uz siltumizolācijas — putuplasta vai alumīnija folija ar uzlīmētu sintētiska vai dabīga materiāla slāni.
Zemgrīdas apkures sistēmā ir iespējams izmantot gandrīz visus grīdas seguma materiālus, ņemot vērā katra ražotāja speciālās rekomendācijas vai ierobežojumus.
Siltas grīdas ir ideāls risinājums kopā ar gaiss – ūdens un zeme – ūdens siltumsūkņiem.
Tas atkarīgs no tā, kāda ir apkures sistēma. Siltās grīdas gadījumā, būtu jāsāk ar cilpu noslēgšanu, lai saprastu kura no cilpām ir bojāta. Noplūdes diagnostikai, visticamāk būs jāmeklē palīdzība pie speciālista.
Veidi, kā atklāt noplūdes siltajā grīdā ir vairāki, to var darīt ar termokameru vai ar akustisko noplūdes meklētāju. Šādi var atrast noplūdes gan ūdens,apkures un gāzes caurulēs.
Optimāli būtu ne vairāk kā 80 m un maksimums 90 m. Būtu ieteicams likt vairāk un īsākas cilpas, gan raugoties no plūsmas regulēšanas iespējām, gan siltuma atdeves.
Ja runa iet par mājas pamatiem un cementa plāksni, būtu vēlams 200 – 300mm. Starpstāvu pārsegumā pietiktu ar 30 – 50 mm. Koka karkasa grīdas pārsegumā parasti tie ir 220 mm.
Rekomendētā grīdas temperatūra ir 26ºC koka grīdām un 29ºC flīžu grīdām. Lai sasniegtu šo temperatūru vēsākajos ziemas mēnešos, padeves temperatūra varētu svārstīties no 35ºC līdz 45ºC.
PE–X caurules vairākās valstīs izmanto jau kopš 70–tajiem gadiem gan apkurei, gan dzeramajam ūdenim. Caurules tiek ražotas tā, lai spētu kalpot pie 70 ºC ar 6 bāru spiedienu 50 gadu garumā. Silto grīdu gadījumā maksimālā temperatūra ir 45ºC un spiediens ap 1,5 bāriem.
Hidroizolāciju jāizmanto visās telpās, kur būs vanna, duša, pirts vai baseins. Siltā grīda nepasargā no mitruma. Ir svarīgi sekot ražotāja norādījumiem, par pieļaujamo materiāla mitrumu pirms hidroizolācijas uzklāšanas.