Loading...
Slēgtā apkures sistēmā zūd spiediens. Ko darīt un kā to novērst? Tie ir visbiežāk uzdotie jautājumi.
Salīdzinoši bieži ir jauktās apkures sistēmas – radiatori kombinācijā ar siltajām grīdām, kur noplūde vizuāli nav redzama, un sen ir aizmirsts par to, kur pirms desmit vai piecpadsmit gadiem vilktas caurules. Tāpēc kombinētā sistēmā sākotnēji būtu jānosaka, kurā apkures lokā zūd spiediens – radiatoros vai siltajās grīdās?
Neskatoties uz materiālu izvēli, vai tās ir daudzslāņu, kapara vai plastmasas caurules, viena no vājajām vietām ir savienojumi. Ja caurules ir iebūvētas, tad, visticamāk, noplūde ar aci nebūs pamanāma, un noplūdes diagnostikai būs nepieciešama speciālista palīdzība.
Nereti apkures sistēmu izbūvē ir izmantoti dažādi materiāli dažādos laikos, veicot izmaiņas un uzlabojumus.
Katru noplūdes gadījumu izvērtējam individuāli un atbilstoši situācijai izvēlamies piemērotāko noplūdes meklēšanas metodi.
Ja nav veikta fotofiksācija būvniecības laikā, tad noplūdes gadījumā primāri jānosaka cauruļu atrašanās vieta. Atkarībā no cauruļu materiāla - metāla vai plastmasas - veids, kā noteikt caurules atrašanās vietu, atšķirsies.
Lokalizējot caurules, noplūdes meklēšana ir ātrāka un precīzāka.
Jā, jo pat pie niecīgas noplūdes ūdens radītie blakus bojājumi var izrādīties lielāki, nekā sākotnēji tas šķietams. Pelējums, sēnīte, bojāta izolācija un pat konstrukcija.
Parasti noplūdes diagnostika un novēršana ir apdrošināšanas gadījums, bet vajadzīga ir savlaicīga reaģēšana. Pretējā gadījumā pastāv risks nesaņemt apdrošināšanas kompensāciju.
Izmaksas atšķiras. Tās atkarīgas no jūsu atrašanās vietas un noplūdes sarežģītības, no pavadītā laika ceļā un objektā.
Jauktā jeb kombinētā sistēmā (siltās grīdas un radiatori) parasti sākam ar loku nodalīšanu un spiediena pārbaudi. Veicot spiediena pārbaudi, kļūst skaidrs, kurā no lokiem ir problēma.