Loading...

Gaiss – Gaiss siltumsūknis būs vispiemērotākā alternatīva elektriskajai apsildei vai centrālapkurei. Tas var būt kā papildinājums kamīniem un krāsnīm. Sastāv no ārējā bloka jeb kompresora un iekšējā bloka. Ar šo siltumsūkņa veidu nebūs iespējams uzsildīt ūdeni, radiatorus vai siltās grīdas.

Kontrolē temperatūru telpā, samazina gaisa mitrumu, attīra no ziedputekšņiem un putekļiem. Lai tas efektīvi darbotos, būtiska nozīme ir iekštelpu daļu novietojumam un mājas plānojumam, lai siltums varētu netraucēti izplatīties.

  • Ātra un viegla montāža
  • Zemākas uzstādīšanas izmaksas
  • Palīdz attīrīt gaisu
  • Darbojas klusi
  • Nodrošina telpu dzesēšanu kā gaisa kondicionieris

Kādēļ ir svarīgi padomāt par gaisa siltumsūkņa novietojumu?

Gaisa siltumsūkņa iekšējās un ārējās daļas novietojums ir svarīgs gan komfortam, gan maksimālās jaudas sasniegšanai.


Kur labāk novietot gaisa siltumsūkņa iekšējo daļu?

Izvēloties iekštelpu iekārtas atrašanās vietu, svarīgi ir nodrošināt vienmērīgu siltuma sadali telpā, pielāgojoties mājas plānojumam. Vēlams novietot plašākajā atvērtajā telpā, ņemot vērā plūsmas virzienu un skaņas līmeni.
Jauniem un moderniem siltumsūkņiem ir netraucējošs skaņas līmenis, bet atrodoties blakus skaņa būs dzirdama.

Gadījumā, ja esat plānojuši uzstādīt siltumsūkni divstāvu ēkā, labs risinājums ir uzstādīt iekšējo bloku trepju daļā, lai būtu iespējams izmantot dalīto plūsmu un apsildīt abus stāvus. Izvēloties siltumsūkni, rūpīgi jāizrēķina nepieciešamā jauda. Dažos gadījumos ar vienu iekārtu var nepietikt, atkarīgs no mājas kvadratūras, kubatūras un plānojuma.

Katrai iekārtais ir noteikts gan minimālais gan maksimālais trases garums – no 3 līdz 20m (tā ir cauruļu distance starp iekšējo un ārējo bloku)


Kur novietot āra bloku?

Ārējā daļa jānovieto vismaz pusmetru virs zemes, domājot arī par skaņu un vibrāciju. Labākais variants ir montēt uz kronšteiniem, kuri piestiprināti pie pamatu plāksnes. Nebūtu ieteicams novietot aiz guļamistabas loga, pie koka fasādes.
Gadījumos, ja nav iespējams izvairīties no montāžas, uz fasādes jāizmanto vibrācijas slāpētāji.
Šeit būtu vērts iegādāties iekārtu ar maksimāli zemu trokšņu līmeni un nakts režīmu.
Lai siltumsūknis darbotos optimāli, tam jānodrošina brīva un pietiekama gaisa plūsma. Nav vēlams novietot āra bloku garāžā, pagrabā vai zem lieveņa, kur gaisa plūsma ir ierobežota, rezultātā tas var radīt pārkaršanu un kompresora bojājumu.

Gaiss-gaiss sūkņu montāža

Uzstādīšanas izmaksas ir atkarīgas no vairākiem faktoriem.
Katru montāžu aprēķinām individuāli izejot no:

  • Ārējā bloka attālums no iekšējā bloka (treses garums) ***
  • Komunikācijām nepieciešamo urbumu daudzums sienās (sienu biezums, sienu materiāls utt)
  • Ārējā bloka atrašanās vieta, uz fasādes, jumta vai brīvi stāvoša pamata plāksnes
  • Iekšējā bloka kondensāta noteces garums
  • Starp ārējo un iekšējo bloku uzstādīto komunikāciju nosegšana
  • Elekrtības pieslēgums
Kur labāk novietot gaiss-gaiss siltumsūkņa iekšējo daļu?

Izvēloties iekštelpu iekārtas atrašanās vietu, svarīgi ir nodrošināt vienmērīgu siltuma sadali telpā, pielāgojoties mājas plānojumam. Vēlams iekārtas iekšējo daļu novietot plašākajā un atvērtākajā telpā, ņemot vērā plūsmas virzienu un skaņas līmeni.
Jauniem un moderniem siltumsūkņiem ir netraucējošs skaņas līmenis, bet, atrodoties blakus, skaņa būs dzirdama.
Gadījumā, ja esat plānojuši uzstādīt siltumsūkni divstāvu ēkā, labs risinājums ir iekšējā bloka uzstādīšana trepju daļā, lai būtu iespējams izmantot dalīto plūsmu un apsildīt abus stāvus. Izvēloties siltumsūkni, rūpīgi jāizrēķina nepieciešamā jauda. Dažos gadījumos ar vienu iekārtu var nepietikt, un tas atkarīgs no mājas kvadratūras, kubatūras un plānojuma.
Katrai iekārtais ir noteikts gan minimālais, gan maksimālais trases garums – no 3 līdz 20m (tā ir cauruļu distance starp iekšējo un ārējo bloku)

Kur novietot āra bloku?

Ārējā daļa jānovieto vismaz pusmetru virs zemes, domājot arī par skaņu un vibrāciju. Labākais variants ir montēt uz kronšteiniem, kuri piestiprināti pie pamatu plāksnes. Nebūtu ieteicams novietot aiz guļamistabas loga, pie koka fasādes.
Gadījumos, ja nav iespējams izvairīties no montāžas, uz fasādes jāizmanto vibrācijas slāpētāji. Tādā situācijā būtu vērts iegādāties iekārtu ar maksimāli zemu trokšņu līmeni un nakts režīmu.
Lai siltumsūknis darbotos optimāli, tam jānodrošina brīva un pietiekama gaisa plūsma. Nav vēlams novietot āra bloku garāžā, pagrabā vai zem lieveņa, kur gaisa plūsma ir ierobežota, un rezultātā tas var radīt iekārtas pārkaršanu un kompresora bojājumu.